Årets studenter fra Herning Gymnasium

Følgende er i år blevet studenter fra Herning Gymnasium:

29. juni 2020, 13.28

Studenterårgang 2020 har haft markant anderledes afslutning på gymnasietiden, end hvad tidligere studenter har oplevet. Billedet er fra dimissionen på Herning Gymnasium, hvor rektors tale blev streamet ud til klasselokalerne. Kun få elever oplevede talen live. Foto: Flemming Hansen

3.a:

Capriya Maheswaran, Cecilie Nørup Bjerrehus, Celina Kristensen, Chili Stella Petriina Jensen, Clara Hjort Sørensen Søndergaard, Julie Krogh, Karoline Bach Krøyer, Lara Kamp Zimmer, Louise Lund Volsgaard, Maja Lyrsholt, Malene Lind Maagaard, Maria Boujakhrout, Maria Dalen Pedersen, Mark Kjær Andersen, Mathilde Normann Rasmussen, Melanie Ank Jørgensen, Muna Faysal Maalin, Nicoline Skaanning Lopdrup, Sarah Albæk Kloster, Sarah Bergholdt Larsen, Silja Dögg Ísleifsdóttir, Tobias Ørbæk Haahr

3.b:

Anna Damgaard Hansen, Anne Martine Siggaard Knudsen, Anne Sofie Vinther Jessen, Cille Søndergaard Pedersen, Clara Maria Haugaard, Line Østergaard Kristensen, Louise de Bruijn Jakobsen, Maria Fjord Post, Marie Emilie Kronborg Mortensen, Martin Breinholt, Nanna Østergaard Kyster, Pernille Haubjerg Pedersen, Sarah Frølund Vestergaard, Tenna Kathrine Mølbæk

3.c:

Arent Vihøj-Kvist, Christian Søndergaard Andersen, Daniel Højgaard Nielsen, Daniel Kæseler Hansen, Ditte Antonsen, Emma Philipsen, Ester Junker Nellemann, Hanna Daanoune, Hussein Ali Moussa, Katja Gundesbøl Nielsen, Lasse Brandt, Louise Lorensen, Louise Nielsen, Maja Ackermann, Maria-Louise Tausen Pedersen, Martin Romulo Pedersen, Nadine Voldsgaard Pedersen, Naja Puk Hallundbæk, Rikke Ravnkilde Jensen, Sofie Juhl Jensen, Sofie Lynggaard Lauridsen, Stine Sørine Roldsgaard Hedegaard, Tanja Madsen Vorret

3.d:

Amalie Sandfeld Madsen, Anna Victoria Mau Osbar, Cecilie Vang Iversen, Daniel Kirkeby Jeppesen, Frederik Haugsted Sørensen, Freya Quvang, Frida Elisabeth Lundgaard, Gustav Handberg Madsen, Hanne Skovbjerg Skov, Ida Christine Kolsboe Lejbølle, Jakob Munch Brandt, Jennifer Gammelager Jensen, Johannes Raakilde Scheldt, Kasper Mølby Nørgaard, Kerem Ayvaz, Lasse Lyhne Andersen, Line Sophie Sand, Maja Gundesbøl Nielsen, Marcus Buus Kaanbjerg Nielsen, Maria Rønnow Sander, Nikoline Flarup Madsen, Patrick Markil Nielsen, Rebekka Thusholt, Sebastian le Fevre Andersen, Signe Thorup Berthelsen, Viktoria Vestergaard Jakobsen, Zuchra Sultanovna Iusupova

3.m:

Anna Olivia Riisgaard Henriksen, Caroline Lyk Eskildsen, Dicte Sofia Frifeldt Madsen, Emma Karoline Flæng Termannsen, Emma Theresa Jensen, Gustav Aagaard Thygesen, Helena Nygaard Rønde Raabjerg, Juliana Løvig Borg, Kathrine Nørgaard, Katja Rosengren Danielsen, Konrad Rønne Kristensen, Kristian Fjord Nielsen, Kristian Nyborg Jespersen, Lasse Frølund Sørensen, Laura Møbius Godskesen, Liva Kramer Knudsen, Marie Engholm Nielsen, Markus Elbrønd Dalager, Martha Beth Engmann, Mathilde Skovlund Hansen, Mathilde Videbæk Gow, Rebekka Søgaard Kofoed, Silas Wilhelm Helbro, Stine Hald Christensen, Søren Kragh, Thomas Nordfeldt West

3.p:

Alberte Pichard Nikolajsen, Andreas Pilgaard Christensen, Bolette Nilsson, Caroline Hyldig Thimm, Clara Villum Kjær Christensen, Ditte Yu Ellehammer Nielsen, Freja Kruuse Gadegaard, Ida Marie Græsbøll Nielsen, Johan Kjær Vestergaard, Julie Krøjgaard Knudsen, Kristian Krabbe, Linda Strunge, Line Nøddesbo Kristensen, Maria Aarup Madsen, Marie Yding Olsen, Mikkel Jensen, Nadia Eg Jensen, Nadia Gaden Andersen, Sabina Kjærsig Bertelsen, Simon Agerfeld Helweg, Sofie Ariel Steenbjerg, Sofie Tangen Søgaard, Tanja Nørmark Bau Poulsen, Victoria Reinholdt Bennetsen, Viththagan Vaseetharan, William Resen, William Trab Worm

3.q:

Amanda Heidemann Pedersen, Anura Khadka Jakobsen, Asger Lenler-Eriksen, Caroline Haubjerg, Caroline Krogstrup Olesen, Cecilie Møller Jørgensen, Emil Rix Wad, Emil Öst Christensen, Emilie Mailil Søndergaard, Frederikke Jensen Søndergaard, Frederikke Plagborg Agergaard, Freja Alois Due Hussak, Ida Marie Ladefoged Hansen, Jakob Kühlmeier Jessen, Johanne Langkjær Lauritsen, Katja Bøge Mikkelsen, Liva Bang Lindhard, Louise Pilegaard Jørgensen, Luna Nova Solhave, Mads Højvang Jakobsen, Melanie Forthmann Petersen, Nikolai Vestergaard Nielsen, Oliver Thomander Bøge Krätz, Sally Cathrine Dyreborg, Sara Julie Holm Nees, Sarah Cowell, Simon Bøtker Jensen, Thor Bro Pedersen

3.r:

Amalie Bonde Sollie, Anne Cathrine Østergaard, Annie Korshøj Nielsen, Camilla Frost Troelsen, Cecilie Jøker-Jensen, Christina Thalund Madsen, Darmiya Ketheeswaranathan, Hanna Søndergård Johansen, Jenni Thorup Falkesgård, Julie Møller Hansen, Katrine Lærke Rasmussen, Laura Bircherod Bentzen, Lekka Sounthararajah, Luna Refning Lerche, Malavika Janakan, Marcus Lisby Kien Farsinsen, Maria Thraentoft Kristiansen, Mikkel Kiel Heesgaard, Niels Kjær Andersen, Rasmus Ørgaard Sørensen, Sanne Bach Vestersager, Selin Senol, Signe Klausholm Madsen, Sofie Skov-Aggerholm, Tobias Bak Rahbek

3.s:

Alberte Wistoft Jensen, Aleksander Bang-Larsen, Anna Amalie Haugstrup Hansen, Anne Rytter Kristensen, Blessing Dorbor Søndergaard, Caroline Lumby Nielsen, Christoffer Grysbæk, Emma Lyngsø Pedersen, Huda Asad Warsame, Ida Marie Skøtt Dam, Jacob Tejlmand, Jonas Holm Riis, Julie Hagner, Karoline Have Poulsen, Lasse Amtrup Kongsted Christensen, Malthe Emil Engedal, Mathilde Gottenborg Clausen, Mathilde Stigers, Muhammed Moussa Mansour, Nanna Toft Andersen, Nicasio Fernandez Fernandez, Selina Amanda Vestergaard Scheel-Poulsen, Sissel Høgh Jensen, Tugce Gül Özkan, Usama Ahmed

3.t:

Anne Ørving Jensen, Anne-Kathrine Dam Jespersen, Anni Baun Sønderby Jensen, Astrid Sand Frandsen, Caroline Hagelskjær Andreasen, Cecilie Kirkeby Willumsen, Emilie Lunde Bunch, Frederik Barslev Torp, Frederik Koch Kiel, Kasper Styrk Jepsen, Kathrine Risbjerg Vestergård, Katja Lorenzen Linnebjerg, Klara Marie Skov Hansen, Laura Horslund Vorre, Line Kjær Dyrmose, Lærke Lodahl Haxholm, Maria Futtrup, Marie Rosenlund Bak, Mette Landkildehus, Mie Malou Christensen, Nicolai Thomsen, Nigith Gunathas, Rasmus Just Madsen, Rosa Matilda Rygaard Jensen, Sofie Fenger Svendsen, Sofie Gosvig Axelsen, Stine Blaabjerg Lock, Stine Gammelager Andersen, Stine Kruse Svejdal

3.u:

Andreas Søndergaard Møller, Anna Lucia Dominguez Steengaard, Anna Nørgaard Sørensen, Anne Abild Patrzalek, Anton Glyrskov, Asbjørn Kristian Egebjerg Mikkelsen, Camilla Grønning Jensen, Cecilia Hyldgaard Gaardsmand, Cecilie Sangild Pedersen, Cecilie Thorsen Møller, Clara Martine Voetmann Pedersen, Elisabeth Tieu, Emil Hjøllund Clausen, Emma Olivia Hillerup, Frederik Emil Riisgaard Henriksen, Hannah Vingborg Eklund, Laura Sangild Nielsen, Line Kristine Nielsen, Line Meilby Østergaard Madsen, Maiken Jensen Gammelgaard, Marius Schmidt Monrad, Nynne Hagelskær Ernst, Oliver Kallehave Madsen, Philip Vivet, Rebekka Høyer Sand, Sarah Maria Bresson, Sofie Choe Kristensen, Yasmin Sofia Jessen

3.v:

Annejulie Moos Eggertsen, Celina Reck Bærentsen, Christine Hjort Petersen, Emilie Mygind Kokholm, Eva Thuy Duong Dieu, Frederikke Fonnesbech Bust, Freja Buch Thyghøj, Ibrahim Mustafinov, Johanne Jessen, Kattia Nguyen, Khadra Ali Ahmed, Kirsten Noro, Limia Amini, Line Bregner Nielsen, Louise Arnfred Nielsen, Marius Gregersen, Pernille Facius Nielsen, Rinor Shefiku, Sarah Bro Gnanarajah, Sofie Bruslund Opstrup, Stefanie Pooja Ragu, Trine Rønnow, Yousef Salhani

3.x:

Abiraam Saravanamuthu, Andreas Bundgaard Husted, Belinda Rasmussen, Emilie Just Madsen, Ezzeddin M. Högden, Jákup Malik Jørgensen, Jasveni Iyathurai, Jonas Søndergaard Andersen, Kavipiriya Vaithilingam, Kosala Komathithevan Sathasivam, Louise Lund Ibsen, Maciej Jerzy Ruczkowski, Mads Rytter, Magnus Slumstrup Nickelsen, Mikkel Dalsgaard Pedersen, Mikkel Egeslund Viby, Simon Møller Jensen, Simone Vestergaard Kristensen, Sugani Lokanathan, Thomas Kokkenborg, Victor Klink Bjerre

3.y:

Abdullahi Said Abdi Hassan, Andreas Nørtoft Kristensen, Anika Arlund, Anne Thorhauge Nielsen, Anne-Cecilie Vesterby Andersen, Aske Normann Jepsen, Asta Arpaci Dehn, Camilla Tanderup Sjøgaard, Dennis Hasanovic, Frederik Rubæk Hansen, Freya Renée Villadsen, Henrikke Nørgaard Kyndi, Ida Bay Mølgård Bork, Karl Emil Grand, Louise Ulrich Kristensen, Luna Traina Skjoldborg, Lærke Klejnstrup Volsgaard, Mads Hede Aaby, Magnus Funderskov Høst, Mathilde Hjorthus Birkmose, Mikkel Højmark Tønning, Nasrudin Ahmed Ali, Serhat Yildirim, Seyed Sami Taleghani, Sila Ezo Mert, Stephanie Hald Jensen, Stine Breiner Pedersen, Thusa Sriranganathan

3.z:

Alberte Nørgaard Høstrup, Amalie Marie Gutheil-Alsen, Amalie Mosgaard Risager, Anders Bækgård Nielsen, Anna Hvid, Caroline Egholm Mortensen, Caroline Jul Balslev Clemmensen, Cecilie Rafn Dahm, Emil Falkenberg Kristensen, Emma Maria Christensen, Emma Søndergaard Nielsen, Halima Ahmed Shafi Abdi, Jeshena Girubagaran, Jonas Grønning Hansen, Julie Fangel, Martin Borup, Mathilde Bundgaard Sørensen, Pernille Silberling Bach, Pernille Wolf Vejvad, Sofie Vejrup, Stenilda Suvakeen, Tamila Zajpulajeva, Than Thanh Chau, William Rauff Broløs