DET ER DIT VALG - KV21

Kandidatliste Ringkøbing-Skjern Kommune

Dem kan du stemme på til kommunalvalget i Ringkøbing-Skjern Kommune 16. november 2021

5. oktober 2021, 15.52

Liste A: Socialdemokratiet

1. Søren Elbæk

2. Irene Lund Pedersen

3. Poul Gregersen

4. Per Kamp Stefansen

5. Jens Jensen

6. Kasper Thychosen

7. Helge Albertsen

8. Linda Nielsen

9. John G. Christensen

10. Martin Bendtsen

11. Egon Henriksen

12. Jimmi Elley Graversen

Liste B: Radikale Venstre

1. John Bach Thygesen

2. Anders Erik Thrige Magnusen

3. Bodil Hindsholm Hansen

4. Inger Tamdrup

5. Søren Israelsen

Liste C: Det Konservative Folkeparti

1. Lennart Qvist

2. Hans Jakob Appel

3. Irvin Christensen

4. Arne Høj

5. Susanne Høj

6. Bjarne Højlund

7. Helene Højmark

8. Niels Peter Jensen

9. Esther Haubjerg Jørgensen

10. Karsten G. Lassen

11. Lars Elkjær Nielsen

Liste D: Nye Borgerlige

1. Dan K. Jørgensen

2. Lisa Odgaard Thomsen

3. John Svendsen

4. Morten Kronborg Hansen

5. Jan Pedersen

6. Markus Salejärvi Højland

Liste F: SF - Socialistisk Folkeparti

1. Niels Rasmussen

2. Pia Vestergaard Mortensen

3. Jørgen Rabjerg

4. Niels Kristian Larsen

5. Gitte Tang Vestergaard

6. Anders Peter Hjorth-Hansen

7. Line Hounsgaard

8. Mikael Pedersen

Liste I: Liberal Alliance

1. Søren Møller Christensen

2. Jacob Grønning Nielsen

Liste J: Fjordlisten

1. Jan Holm Rasmussen

2. Cristina Cvitanich

3. Hanne Laier Thomsen

4. Niels Najbjerg

Liste K: Kristendemokraterne

1. Kristian Andersen

2. Henrik Andersen

3. Jens-Erik Damgaard

4. Carsten Bjerg

5. Jesper Lærke

6. Hans Pedersen

7. Solveig Birkmose

8. Iryna Moskaliuk

9. Merete Mogensen

10. Mathias Brosbøl Mogensen

11. Kim Mouridsen

12. Edvard Rasmussen

13. Jacob Daniel Leinum

Liste O: Dansk Folkeparti

1. Jørgen Byskov

2. Kristian Bøgsted

3. Sigvald Henriksen

4. Svend Smedegaard

5. Anette Rønhøj Nielsen

Liste V: Venstre - Danmarks Liberale Parti

1. Hans Østergaard

2. Jacob Agerbo

3. Bent Brodersen

4. Hans- Christian von Qualen Blichfeldt

5. Michael Burgdorf

6. Claus Byskov

7. Rita Smedsgaard Byskov

8. Pia Olivia Christensen

9. Marie Kamp From

10. Henrik Hammelsvang

11. Lise Juhl Hansen

12. Mogens Hansen

13. Jens Salejärvi Højland

14. Hans Martin Jensen

15. Marianne Kipker

16. Bente Kirkegaard

17. Gitte Lykke Kjeldsen

18. Ole Nyholm Knudsen

19. Per Nørregaard

20. Gunnar Schmidt

21. Thomas Rahbek Sloth

22. Erik Viborg

23. Jens J. Østergaard Kristensen

Liste Ø: Enhedslisten - De Rød-Grønne

1. Johnny Zaar

2. Christian I. Jakobsen

3. Lisbeth Kristensen

4. Ole Niels Jensen

5. Erik Kruse