Årets studenter fra Herning HF & VUC

Følgende elever er blevet studenter fra Herning HF & VUC:

1. juli 2020, 08.30

Dimissionen for HF-studenterne foregik i sidste uge. Den fandt sted klassevis, så den blev holdt flere gange i løbet af dagen. Foto: Flemming Hansen

2.a:

Emil Lykkegaard, Gjern, Jens Busk Klausen, Brande, Kathrine Bregneholm B Agergaard, Vildbjerg, Line Vammen Kristensen, Silkeborg, Mads Bonde Berthelsen, Herning, Magnus Andreas Hansen, Brande, Nicklas Skærbæk Green, Herning, Peter Sima, Tarm, Rune Bøtker Andersen, Vildbjerg, Sebastian Gilbert Hjorth, Kjellerup, Simon Kjær, Holstebro, Tanja Schillums Kristensen, Herning

2.o:

Anne Lundstrøm Jensen, Brande, Bao Tuan Nguyen, Herning, Camilla Vedel Sunesen, Herning, Caroline Blæsbjerg Sørensen, Aulum, Caroline Hoffensetz Laursen, Kibæk, Christian Skadborg Andersen, Herning, Christine Kopp Christensen, Herning, Emily Anne Grønbæk Lonergan, Ejstrupholm, Emre Kaya, Herning, Johannes Nikolai Bjørklund, Sunds, Kathleen Hessellund Abildskov, Herning, Laura Østergaard Bak, Herning, Lærke Sognstrup Schultz, Herning, Mary Bach Hermann, Herning, Mathias Mechlenborg-Ratgen, Herning, Mathilde Johanne Søgaard Haunstrup, Videbæk, Mette Bach Hermann, Herning, Nicolai Emil Madsen, Herning, Oliver Aagaard, Herning, Patrick Sandfeld, Sunds, Sebastian Krüger Sonne, Herning, Sharukan Sivanathan, Herning, Theresa Forum Green, Videbæk, Victor Gaardsvig Madsen, Herning.

2.p:

Anders Adad-Omar, Herning, Andreas Lyck Jensen, Herning, Dilara Akinci, Herning, Emma Liv Bangslund, Herning, Juliane Vorgod Johansen, Sunds, Julie Marie Høgh Christensen, Herning, Kirstine Steensig, Ikast, Lilian Umar Osman, Herning, Lærke Christine Holt Jensen, Sunds, Maja Kampmann Elkjær, Sunds, Maja Rapaic, Ringkøbing, Marina Othman Ali, Herning, Mathias Albin Blynning, Herning, Mikkel Orloff Nielsen, Kibæk, Natasha Jansen, Herning, Nicklas Vestergaard Jespersen, Herning, Noor Faisel Hassan, Herning, Oliver Linnebjerg Elster, Herning, Sara Zepernick Møller, Haderup, Sofus Vibe Hebsgaard, Brande, Tobias Thyregod Lauritzen, Herning

2.q:

Alberte Ørneborg Hauge, Herning, Amanda Leander Holmelund, Herning, Anne Lægaard Larsen, Herning, Asarpannguaq Schmidt, Herning, Emma Arensdorff Hvolby Willadsen, Herning, Freja Stegmann, Herning, Jeppe Wittrup Møller, Herning, Karoline Trærup Andersen, Aulum, Mads Pilgaard Clausen, Kibæk, Malene Sig, Vildbjerg, Marcus Hjort Pedersbæk, Herning, Maria Hansen, Grindsted, Mathilde Buus Rasmussen, Vildbjerg, Mathilde Moust- gård, Holstebro, Mikkel Hyldgaard-Holch, Herning, Monica Lund Lynge, Videbæk, Nadia Kjær, Herning, Patrick Sletten, Kibæk, Renè Elmholdt Jensen, Herning, Rune Ager, Sønder Felding, Sara Kilic-Nielsen, Herning, Sofie Hansen, Herning, Tanja Jørgensen, Herning

2.r:

Abbas Ali Nasrallah, Herning, Amira Mohamed Hasan Adan, Herning, Anders Rasmussen, Herning, André Odsbjerg Frederiksen, Herning, Andrea Hauge Østerskov, Herning, Caroline Skovbjerg Christensen, Vildbjerg, Darren Benjamin Toft Petersen, Herning, Emma Handberg Madsen, Haderup, Frederikke Nørgaard Høg, Herning, Jonas Sønderkjær, Kibæk, Juliane Christensen S. Ankersen, Herning, Lea Vestergaard,Vildbjerg, Louise Grøndal Jensen, Brande, Mads Ormstrup Wulff, Kibæk, Manon Maëva Naur, Herning, Marcus Lund Andersen, Herning, Mille Lynghøj Johannesen, Kibæk, Mille Ulv Lund, Sønder Felding, Miriam Gammelager Villumsen, Vildbjerg, Nickie Randeris Hansen, Herning, Peter Lyk Larsen, Herning, Rune Ølgaard Hansen, Kibæk, Sarah Bossen Jensen, Vildbjerg, Simone Brøndum Jørgensen, Herning, Thomas Fruensgaard Jørgensen, Herning, Øzcan Kilic, Herning

2.s:

Bjørk Højen, Ejstrupholm, Camilla Nissen Jensen, Herning, Cecilie Relund, Herning, Emil Bonnerup, Herning, Jonathan Krüger-Iversen, Herning, Julia Louise Hansen, Herning, Julie Kirk Hedegaard, Herning, Kasper Riis Mouritsen, Herning, Lotte Schriver Larsen, Herning, Louise Søndergaard, Herning, Lykke Kirkegaard Christiansen, Sunds, Marie Højberg Andersen, Lem St, Mathias Green Laugesen, Videbæk, Mathilde Munk Elmholdt, Herning, Miriam Nygård Boel, Kibæk, Mohamad Ali Nasrallah, Herning, Nadja Koldsø Pedersen, Herning, Naja Svava Neel Pedersen, Herning, Nanna Poulsen, Herning, Oliver Lerche Tegllund, Herning, Oliver Præstiin Skovhuus, Herning, Sarah Kusum Amann Mortensen, Herning, Silas Thisted Jørgensen, Herning.

2.t:

Alberte Kastberg Skole Pedersen, Herning, Ali Hossein Mansour, Herning, Caroline Baagøe Mæng, Herning, Cecilie Lund Munch, Vildbjerg, Ditte Hasselstrøm, Vildbjerg, Emil Christiansen Skov, Sunds, Freja Hagelskjær Olesen, Herning, Gyda Finnbjørnsdottir Justinussen, Herning, Hussein Ali Maanaki, Herning, Johanne Skjødt Hansen, Herning, Kevin Blak Jensen, Ikast, Klara Helena Vinther, Sønder Felding, Maja Ahlmann Pedersen, Videbæk, Mathilde Kihm Baltzer, Vildbjerg, Michelle Østergaard Hansen, Sunds, Mie Lysager Dahl Knudsen, Herning, Natasha Ytte Olsen, Herning, Nichola Holdgaard, Herning, Nina Smedegaard Thomsen, Herning, Patrick Immanuel Sønderskov Lie, Herning, Sara Madsen, Herning, Sharankan Sivanathan, Herning.

2.u:

Alberte Adelhejd Nielsen, Ikast, Alexander Wöldike Schmith, Herning, Alexander Ørskov Blem, Herning, Amalie Haunstrup Jørgensen, Kibæk, Andreas Mørk-Pedersen, Herning, Anna Lund Andersen, Sørvad, Anne Mette Nørremark Jensen, Vildbjerg, Ditte Fauerholdt Nielsen, Ikast, Ferah Mantay Mana, Brande, Fiona Kjær Jensen, Herning, Freja Bothilde Korsholm Pedersen, Herning, Ijaba Awees Abdi, Herning, Ioannis Kantsaporidis, Herning, Laura Bredkjær Gåsdal, Vildbjerg, Liv Broch Nygaard, Herning, Marijke Wulff Sanou, Herning, Martin Bech Lauritsen, Herning, Mia Hasselstrøm Dinesen, Herning, Nadja Vedel Bach Thomsen, Brande, Nanna Skov Didriksen, Sunds, Oliver Emil Vittrup, Vildbjerg, Rasmus Brask Onsberg, Kibæk, William Bach Johansen, Herning.